XVI Niedziela zwykła

niedziela 18.07.2021

• Z kalendarza liturgicznego:
    • W czwartek przypada święto św. Marii Magdaleny.
    • W piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
    • W sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
    • W przyszłą niedzielę święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.
  • Dziś o godzinie 15:30 wypominki i różaniec.
  • W środę przyjęliśmy pielgrzymów z Wadowic. Dziękuję wszystkim, którzy byli w to zaangażowani, a zwłaszcza – paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Ryczowa i tym którzy im pomagali oraz Panu Wójtowi za wsparcie finansowe.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach św. poświęcenie pojazdów. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną tradycyjnie przekazane międzynarodowej organizacji MIVA pomagającej misjonarzom w zakupie środków transportu. Hasło tej misyjnej akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy – na środki transportu dla misjonarzy.
  • Są jeszcze wolne miejsca na sierpniową pielgrzymkę na wschód naszej ojczyzny. Zachęcamy do udziału.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę ubierają kolejne pary.

Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

niedziela 01.08.2021

niedziela 25.07.2021