XXXII Niedziela zwykła

niedziela 07.11.2021

• Z kalendarza liturgicznego:
    • we wtorek Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża i matką wszystkich kościołów świata,
    • w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
    • w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa,
    • w piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,
    • w sobotę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • W czwartek Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele o 9:00. Przed Mszą św. o godz. 8:45, odbędzie się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej ks. Kanonikowi Stanisławowi Kocańdzie. Po odsłonięciu nastąpi krótki program patriotyczny przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej z okazji Święta Niepodległości.
  • Udało się zebrać umówioną grupę osób, nawet z lekkim naddatkiem, które chcą uczestniczyć w spotkaniach wspólnoty dla dorosłych. To naprawdę dobra informacja dla całej naszej parafii. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 16 listopada. Początek na Mszy św. o godz. 17:00, a po niej spotkanie w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich dorosłych parafian, także tych, którzy się wahają i jeszcze się nie zgłosili.
  • Informuję, że remont nagłośnienia w naszym kościele będzie w drugiej połowie listopada. Na ten cel w październiku złożyliście 5.440 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Koszt całej inwestycji to około 31 tysięcy.
  • W przyszłą niedzielę V Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią tegorocznej edycji są słowa Ewangelii św. Marka „Ubogich zawsze macie u siebie” (Mk 14, 7). Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne.
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Ryczowa i Półwsi informuje, że podczas kwesty we Wszystkich Świętych zebrano kwotę 5.678,21 złotych i przekazuje serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.
  • Przed kościołem są jeszcze dostępne ostatnie egzemplarze listopadowego numeru Reginy.
  • Na przyszłą niedzielę kościół ubierają nowożeńcy.

Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

niedziela 28.11.2021

niedziela 14.11.2021