XXXIII Niedziela zwykła

niedziela 14.11.2021

• Z kalendarza liturgicznego:
    • w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
    • w czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
    • w sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
    • w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  • Dziś o godz. 15:30 wypominki i różaniec.
  • Dziś V Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka w listopadzie 2016 r. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele charytatywne.
  • W tym tygodniu trzeci piątek miesiąca. Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. rano i wieczorem.
  • W najbliższy wtorek będzie pierwsze spotkanie nowej wspólnoty dla dorosłych. Początek na Mszy św. o godz. 17:00, a potem spotkanie organizacyjne w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich dorosłych parafian pragnących swoją wiarę przeżywać także w takiej wspólnocie. Każdy z nas ma swoje obawy związane ze wspólnotą: czy wyrobię z czasem... czy to nie jest zbyt ambitna forma dla mnie... czy się odnajdę w takiej wspólnocie... Proszę nie martwić się bo takie obawy towarzyszą także i nam, kapłanom. Mamy jednak nadzieję, że owoce duchowe tych spotkań szybko rozproszą obawy i pozwolą nam cieszyć się z tego, że możemy razem wzrastać duchowo i wspierać siebie nawzajem.
  • Za dwa tygodnie będziemy w naszej parafii przeżywać rekolekcje adwentowe. Ks. rekolekcjonista zaproponował dodatkowy punkt programu rekolekcyjnego jakim będzie spotkanie wieczorne o godz. 20:30, przed apelem, w trakcie którego będzie udzielał odpowiedzi na wcześniej zadane pytania. Pytania można przesłać bezpośrednio do ks. Krzysztofa Marcjanowicza na adres: rekolekcjeryczow@gmail.com
  • W piątek o godz. 20:00 Noc Nikodema – godzinna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem z możliwością spowiedzi. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania i wszystkich chętnych.
  • Na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce
  • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9:00 zebranie górników w sali parafialnej.
  • Bóg zapłać nowożeńcom za ubranie kościoła.

Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

niedziela 28.11.2021

niedziela 14.11.2021