Wielkanocny taniec dla Jezusa

niedziela, 07-04-2024

Po raz trzeci w Niedzielę Miłosierdzia radość ze Zmartwychwstania została u nas wytańczona.

Grupa tancerek w różnym wieku, ale z taką samą energią wykonała na rozpoczęcie Godziny Miłosierdzia taniec dla Jezusa. Chcemy czas wielkopostnej refleksji zamieniać w radość i przypominać wszystkim, że Jezus żyje. W czasie tańca uczestnicy słyszą między innymi, że „dzięki Golgocie możemy żyć”. Tańcem chcemy wielbić Boga. Ten kto tańczy, podobnie jak ze śpiewem, dwa razy się modli. Po zakończeniu tańca na placu kościelnym wszyscy przeszlli do kościoła na część liturgiczną. Wchodząc, wszyscy mogli się poczęstować Krówką Miłosierdzia, ufundowaną przez tajemnczego sponsora.

Taniec Wielkanocny zapoczątkował na Węgrzech protestancki ruch UpToFaith. Nowa uliczna tradycja szybko zaczęła się rozprzestrzeniać po całej Europie. W Polsce pojawił się w 2010 roku. Podobnie jak u nas ten taniec odbywa się w wielu miejscowościach.

Taniec wielkanocny 2024