Boże Narodzenie

czwartek, 24-12-2020

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata.

• Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię. Wszystkim Drogim Parafianom, Dobrodziejom i Gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
  • Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pana trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.
  • Jutro święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  • W niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii. Prośmy Boga o łaski dla nich na każdy dzień. Szczególnie módlmy się za te, które przeżywają trudny czas. Na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy rodziców z małymi dziećmi dla których będzie specjalne błogosławieństwo.
  • Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt. Dziękuję ks. Łukaszowi za inicjatywę i realizację nowego pomysłu na szopkę, oraz wszystkim, którzy byli w to zaangażowani – panu Krzysztofowi, panu kościelnemu, diakonowi Bartłomiejowi oraz młodzieży. Dziękuję panu organiście i orkiestrze oraz liturgicznej służbie ołtarza. Państwu Małgorzacie i Kazimierzowi Fryc dziękujemy za ofiarowanie do kościoła choinek.