ul. ks. Kani 1  33 879 00 07   fara.ryczow@gmail.com

Fatima w sierpniu

czwartek, 20-08-2020


W czwartek 13 sierpnia 2020 roku przeżywaliśmy sierpniowe nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczył ks. Dariusz Susek - wizytator katechetyczny i duszpasterz w kościele Mariackim w Krakowie.

Nabożeństwo tradycyjnie rozpoczęła droga krzyżowa przy odnowionych stacjach wokół naszego kościoła. Następnie sprawowaliśmy Eucharystię, na zakończenie której ks. Dariusz wygłosił homilię. Kaznodzieja zaakcentował olbrzymią wartość przebaczenia jako ważnego czynnika budowania wspólnoty, przede wszystkim rodziny. Cytując Ojca św. Franciszka przypomniał, że z przebaczeniem nie można zwlekać oraz nie wolno poddawać się terrorowi złości i gniewu, który zatruwa serce. Nabożeństwo zakończyła piękna procesja fatimska z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Fatimskiej, podczas której odmawialiśmy część światła Różańca św. 

Homilię z sierpniowego nabożeństwa fatimskiego można odsłuchać na kanale YouTube Parafii Ryczów pod tym linkiem: Kazanie na nabożeństwie fatimskim - 13.08.2020 r. 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM