ul. ks. Kani 1  33 879 00 07   fara.ryczow@gmail.com

Ostatnie Pożegnanie Księdza Kanonika Stanisława

sobota, 29-08-2020


W czwartek 27 sierpnia odbyły się uroczystości pogrzebowe ś.p. księdza kanonika Stanisława Kocańdy, długoletniego proboszcza naszej wspólnoty parafialnej.

Ks. Kanonik Stanisław Kocańda zmarł w poniedziałek 24 sierpnia ok. godz. 15:00 w Domu Księży Chorych w Krakowie - Swoszowicach, gdzie przebywał w ostatnich latach swojego życia.

W czwartek 27 sierpnia, po godz. 14:00, urna z prochami ks. kanonika dotarła do naszej parafii. Po wprowadzeniu prochów do świątyni, o godz. 14:30, modliliśmy się za księdza Stanisława odmawiając różaniec. O godz. 15:00 rozpoczęła się Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył ks. infułat Bronisław Fidelus, emerytowany proboszcz Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Homilię pogrzebową wygłosił ks. Rafał Żelazny, wikariusz parafii św. Maksymiliana w Krakowie - Mistrzejowicach, były wikariusz naszej parafii. Mszę św. odprawiali także min. ks. infułat Franciszek Kołacz, kolega rocznikowy ks. Stanisława Kocańdy oraz ks. infułat Jakub Gil, a także kilkunastu kapłanów, głównie prezbiterów naszej archidiecezji. Po Mszy św., w imieniu parafian, ks. kanonika pożegnała pani Dorota Fryc - Piętak, dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ryczowie, a także ks. Jan Kucharczyk SDB, pochodzący z naszej parafii. 

Po Mszy św. urnę z prochami ks. kanonika w uroczystej procesji przenieśliśmy na parafialny cmentarz gdzie spoczęła w grobie nieopodal kaplicy cmentarnej. 

W przygotowanie i przeżycie liturgii pogrzebowej zaangażowanych było wiele osób i organizacji działających na terenie naszej parafii. Wszystkim z całego serca dziękujemy za obecność, modlitwę i posługę.

Ks. Kanonika Stanisława powierzamy Bożemu miłosierdziu: niech odpoczywa w pokoju wiecznym, amen!

Kazanie wygłoszone na pogrzebie ks. kanonika Stanisława Kocańdy przez ks. Rafała Żelaznego.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM