ul. ks. Kani 1  33 879 00 07   fara.ryczow@gmail.com

Prymicje ks. Łukasza Jędry CM

sobota, 12-06-2021


W niedzielę 6 czerwca przeżywaliśmy w naszym kościele Prymicje naszego rodaka, ks. Łukasza Jędry CM.

Ks. Łukasz, po 7 latach formacji seminaryjnej, w sobotę 15 maja, przyjął święcenie kapłańskie w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo.

W niedzielę 6 czerwca odprawił Mszę św. prymicyjną w swojej rodzinnej parafii. Księdzy Prymicjantowi towarzyszyła najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, parafianie, a także liczne grono kapłanów i kleryków ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Kazanie na Mszy św. prymicyjnej wygłosił ks. Rafał Żelazny, były wikariusz naszej parafii. Oprawę uroczystości zapewniła orkiestra dęta oraz Zespół młodzieżowy. Życzenia Ks. Prymicjantowi złożyli min. przedstawiciele parafialnych grup młodzieżowych i dziecięcych, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ryczowa i Półwsi, Koło Gospodyń Wiejskich oraz delegacja parafian. Dla całej parafii to był czas wielkiej radości.

Ks. Łukasz został przez swoich przełożonych zakonnych wysłany na pierwszą placówkę duszpasterską do Wrocławia. Pamiętajmy o nim w modlitwie!

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM