ul. ks. Kani 1  33 879 00 07   fara.ryczow@gmail.com

Rowerem przez świat

sobota, 30-10-2021


W niedzielę 24 października gościliśmy w naszej parafii ojca Tomasza Maniurę ze Zgromadzenia Ojców Oblatów.

Ojciec Tomasz, w Zgromadzeniu Księzy Oblatów, od wielu lat prowadzi duszpasterstwo młodzieży "Niniwa", którego jest współzałożycielem. Duszpasterstwo, którego centrum znajduje się w Kokotku koło Lublińca, podejmuje wiele róznych inicjatyw skierowanych do młodych ludzi min. wakacyjny Festiwal Życia oraz Zjazdy "Niniwy". 

Podczas wszystkich Mszy św., nasz gość głosił homilię, w czasie których opowiadał świadectwo ewangelizacyjnych wypraw rowerowych do różnych zakątków świata. Dwoiedzieliśmy się, że ojciec Tomek, wraz z młodzieżą, dotarł na rowerze na przylądek Nordkapp, do Jerozolimy czy nawet na daleką Syberię. 

Tutaj mozna posłuchać całego kazania i świadectwa ojca Tomasza: Homilia ojca Tomasza Maniury

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM