ul. ks. Kani 1  33 879 00 07   fara.ryczow@gmail.com

Spotkanie z misjonarzem

poniedziałek, 10-08-2020


W niedzielę 9 sierpnia 2020 roku gościliśmy w naszej parafii ks. Krzysztofa Dybała - misjonarza z Tanzanii.

Ks. Krzysztof, a właściwie Baba Paroko Padri Kristofa, jak go nazywają parafianie, od 11 lat posługuje w diecezji Musoma nad jeziorem Wiktorii w Tanzanii. Od kilku lat jest proboszczem parafii Tatwe, która znajduje się blisko granicy z Kenią. 

Ks. Misjonarz na wszystkich Mszach św. tego dnia głosił homilie, dawał świadectwo swojej pracy misyjnej w Tanzanii, a po Mszach św., z pomocą młodzieży z Wolontariatu, prowadził kwestę na dzieła misyjne i budowlane w swojej parafii. Wszystkim, którzy wsparli to Boże dzieło, zarówno duchowo przez modlitwę, jak i finansowo, w imieniu ks. Krzysztofa, z serca dziękujemy.

W galerii przy tej wiadomości, na kilku zdjęciach, można zobaczyć kościoły, w których posługuje ks. Krzysztof. Jest ich wszystkich 21. 

Tutaj można posłuchać homilii, którą ks. Krzysztof wygłosił w naszym kościele: https://www.youtube.com/watch?v=bzsE8Li5lLQ

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM