ul. ks. Kani 1  33 879 00 07   fara.ryczow@gmail.com

Święto Niepodległości i odsłonięcie pamiątkowej tablicy

sobota, 13-11-2021


W czwartek 11 listopada także w naszym kościele świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podniosłą uroczystość rozpoczęło odsłonięcie pamiętkowej tablicy (na lewej ścianie kościoła, pomiędzy konfesjonałami), która jest dowodem wdzięczności i pamięci parafian o ks. kanoniku Stanisławie Kocańdzie. Tablicę, w obecności parafian, odsłonęli: Mariusz Krystian - wójt gminy Spytkowicy oraz ks. proboszcz Adam Ogiegło. 

Następnie dzieci z klasy 3a, pod opieką wychowawcy pana Andrzeja Gruszczyńskiego, przygotowały krótki program artystyczny, w którym wprowadziły zebranych w atmosferę święta patriotycznego naszej ojczyzny. 

Kulminacyjnym punktem tego dnia była uroczysta Msza św. sprawowana przez ks. proboszcza oraz naszego rodaka ks. Łukasza Jędrę CM. W homilii ks. proboszcz wspominał min. słowa św. Jana Pawła II, który przestrzegał nas, że wolność jest nie tylko darem, ale i zadaniem dla nas wszystkich. 

Bóg zapłać wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. 

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM