Z dawna Polski Tyś Królową

niedziela, 03-05-2020

Dzień 3 maja to nie tylko święto państwowe, ale przede wszystkim święto Patronki naszej parafii. W tym roku trochę inaczej wyglądał nasz odpust parafialny. Nie było uroczystej procesji wokół kościoła, nie było orkiestry, nie było mundurów górniczych ani strażackich, nie było kolorowych strojów poza kilkoma paniami z Koła Gospodyń. Nie było nawet tylu straganów z pamiątkami co zwykle. Ale modliliśmy się w naszym kościele i na każdej Mszy świętej była grupka wiernych. Kazania wygłosił ks. Andrzej Gieroń, który miał u nas rekolekcje adwentowe. Po sumie, Mszy św. o godz. 11 dokonaliśmy aktu zawierzenia naszej parafii Najświętszemu Sercu Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Relację z tej uroczystości można zobaczyć na filmie.

link do filmu