III Niedziela wielkanocna
niedziela 01.05.2022
- Z kalendarza liturgicznego:
- we wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski oraz patronki naszej parafii. Msze św. będą jak w niedzielę. Sumę odpustową o godz. 11:00 odprawi ks. Andrzej Kłeczek, proboszcz z Palczowic, który w tym roku świętuje srebrny jubileusz kapłaństwa;
- w środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników;
- w czwartek wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera;
- w piątek święto św. apostołów Filipa i Jakuba.
- Na nabożeństwa majowe zapraszamy w niedzielę o godz. 15:30, a w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Dziś wyjątkowo nabożeństwo majowe będzie po Mszy św. o 16:00.
- Jutro przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17:00 do 18:00.
- Przed kościołem u ministrantów można nabyć majowy numer Reginy. Głównym tematem bieżącego numeru jest sakrament kapłaństwa. Można przeczytać min. wywiad z ojcem Tomaszem Maniurą, który prowadził u nas w parafii tegoroczne rekolekcje wielkopostne oraz kolejny odcinek z serii "Spacer z Panem Bogiem". W najnowszej Reginie znajdują się także obszerne galerie zdjęć z bierzmowania, Niedzieli Palmowej, Triduum Paschalnego oraz Niedzieli Bożego Miłosierdzia.
- W najbliższy czwartek kolejne spotkanie wspólnoty dla dorosłych. Początek 5 minut przed Mszą św. wieczorną, a po Mszy św. adoracja i spotkanie w sali parafialnej. Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian, także tych, którzy jeszcze nie byli na spotkaniu, wahają się i chcą dołączyć do grupy.
- W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11:00 będzie uroczystość I Komunii świętej.
- W sobotę spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców. Od godz. 10:00 spowiada się klasa 3a, od 11:00 klasa 3b.
- Bóg zapłać rodzinom z Półwsi za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę ubierają rodzice dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.
Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
Poprzednie ogłoszenia
sobota 18.07.2026
sobota 11.07.2026
sobota 04.07.2026
sobota 27.06.2026
sobota 20.06.2026
sobota 13.06.2026
sobota 06.06.2026
sobota 30.05.2026
sobota 23.05.2026
sobota 16.05.2026


