Aktualności wszystkie aktualności »

4 Niedziela Wielkanocna

• Z kalendarza liturgicznego:
    • We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
    • W czwartek przypada święto św. Marka, ewangelisty, który jest patronem naszego metropolity. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.  Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych i modlitwą o dobre urodzaje będzie przed Mszą św. o godz. 1800. Będziemy się modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba. Msza święta z prośbą o błogosławieństwo Boże w urodzajach zamówiona przez parafian będzie dzień wcześniej, w środę o 1800.
  • Dziś o 1530 wypominki i różaniec.
  • Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów.
  • W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie Wspólnoty Dorosłych.
  • Bóg zapłać rodzinom z Miasteczka Starego za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę prosimy o to rodziny z Chałupek, ul. Starowiejska i Nadwiślańska.

Jezus Chrystus jest Dobrym Pasterzem, który zna wszystkie swoje owce i o każdą z nich się troszczy. Umiera, aby Jego umiłowane owce miały dostęp do prawdziwego życia. Sam staje się pokarmem owiec, by w drodze do domu Ojca nie opadły z sił.

Intencje mszalne