6 Niedziela Wielkanocna

niedziela 05.05.2024

• Z kalendarza liturgicznego:
    • Jutro przypada święto świętych apostołów Filipa i Jakuba.
    • W środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.
    • W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 1530. Zachęcam do udziału.
  • Jutro, we wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tak zwane dni krzyżowe. Są to dni błagalnej modlitwy o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. Nabożeństwa będą przed Mszą św. wieczorną. Rozpoczniemy je o 1800 procesją błagalną do ołtarza polowego przy kościele, potem Msza św. a na zakończenie majówka.
  • Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ubranie kościoła. Na przyszłą niedzielę ubierają rodzice dzieci z klas IV.
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Mszę św. zakończymy adoracją Najświętszego Sakramentu. Dziś także składka na fundusz inwestycyjny. Przypominam, że gromadzimy środki na wymianę drzwi bocznych w naszym kościele. Bardzo proszę wszystkie rodziny o wsparcie tej inwestycji.
  • W przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę o godz. 900.
  • Próba dzieci z klas czwartych przed rocznicą I Komunii świętej będzie w poniedziałek i czwartek o 1600 w kościele.
  • Podczas kiermaszu charytatywnego zebrano 9.937 złotych. Rodzice Helenki serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w jego organizację oraz wszystkim ofiarodawcom.
  • Jest do nabycia majowy numer Reginy.

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

niedziela 05.05.2024

niedziela 28.04.2024