5 Niedziela Wielkiego Postu

niedziela 17.03.2024

• W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży i obrazów.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1500, a po nich Msza św. wieczorna.
  • We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego.
  • W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 2000.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed Mszą św. o godz. 1100 będzie poświęcenie palm i procesja z palmami wokół kościoła. Zachęcamy do przygotowania palm wykonanych własnoręcznie. Po Mszy św. odbędzie się konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę.
  • Dziś na Mszy św. o godz. 900 błogosławieństwo nowych ministrantów.
  • Dziś po Mszy św. wieczornej będzie droga krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy przy kościele o 1645. Potem z ul. Oświęcimskiej skręcimy w Spokojną i przez Skotnicę do ul. Stadionowej. Ulicą Sobieskiego wrócimy do kościoła. Wszystkich zapraszamy do udziału a przedstawicieli poszczególnych rejonów parafii do podjęcia krzyża na trasie.
  • Spotkanie młodzieży z klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania w środę po wieczornej Mszy świętej.
  • Chorych z posługą sakramentalną przed świętami odwiedzimy w najbliższą sobotę. Proszę zgłosić te osoby, które chcą skorzystać.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach świętych zapraszamy na kiermasz ozdób wielkanocnych i nie tylko. Zebrane datki zasilą szczytną akcję „Gol dla Tatwe” w Tanzanii, organizowaną przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej na czele z ks. Łukaszem Ślusarczykiem. Pomóżmy spełniać marzenia. Zapraszamy
  • W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki wielkanocne.
  • W dniach od 17 do 24 sierpnia 2024 r. organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Wyjazd połączony jest z wypoczynkiem i zwiedzaniem. Koszt wyjazdu 780 zł i 280 euro. Szczegółowy program jest wywieszony w gablocie. Zapisy u księdza Sławomira. Przy zapisie podajemy numer PESEL i telefon kontaktowy.

Chrystus przynosi nam nadzieję zmartwychwstania i życia. W czasie Wielkiego Postu gromadzimy się, by rozważać śmierć, którą sprowadza grzech, ale także, by rozważać życie, które daje nam pokuta i pełne nadziei zaufanie Chrystusowi.

niedziela 05.05.2024

niedziela 28.04.2024