3 Niedziela Wielkanocna

• Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszeliśmy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  • Dziś o 1530 wypominki i różaniec.
  • Spotkanie rodziców dzieci z klas czwartych przeżywających rocznicę I Komunii Świętej w środę po wieczornej Mszy świętej.
  • Bóg zapłać rodzicom bierzmowanej młodzieży za ubranie kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby parafii. Na przyszłą niedzielę kościół zostanie ubrany z ofiar zebranych przez rodziny z Miasteczka Starego.
  • Jest jeszcze do nabycia kwietniowy numer Reginy.
  • Gościmy dziś u nas panią Agatę Morawską z nową książką pt. „Na Jego Słowo biegną do Zagrody”. Zachęcamy do lektury.

Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte.

niedziela 05.05.2024

niedziela 28.04.2024