środa, 14-04-2021

We wtorek 13 kwietnia młodzież z klas ósmych naszej parafii przystąpiła do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Szafarzem sakramentu bierzmowania był ks. bp Janusz Mastalski - biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, który, ze względu na ograniczenia sanitarne, celebrował dla młodych dwie Msze św.: o godz. 17:00 dla klasy 8a oraz o godz. 18:00 dla klasy 8b.

Ks. Biskup powiedział młodym ciekawe, mądre i przejrzyste kazania, w których przypominał między innymi o zadaniach młodych chrześcijan, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, a także o ich odpowiedzialności za dom rodzinny i dobre relacje z rodzicami.

Bogu dzięki za dary Ducha Świętego, który zstąpił na 31 naszych młodych parafian. Życzymy Wam wielu łask Bożych i wytrwałości w poszukiwaniu dróg do Boga i pięknych wartości. Polecamy Was modlitwie rodziców, rodziców chrzestnych, świadków oraz wszystkich parafian.

Zachęcamy do wysłuchania kazań wygłoszonych przez ks. bpa Janusza podczas bierzmowania:

Kazanie na Mszy św. o godz. 17:00 - klasa 8a

Kazanie na Mszy św. o godz. 18:00 - klasa 8b