ul. ks. Kani 1  33 879 00 07   fara.ryczow@gmail.com

Odpustowe dziękczynienie za plony

poniedziałek, 14-09-2020


W piękną niedzielę 13 września świętowaliśmy w naszej parafii odpust z okazji Podwyższenia Krzyża św. oraz dziękowaliśmy Panu Bogu za tegoroczne plony.

Główne nabożeństwo odpustowe i dożynkowe sprawowaliśmy w kościele o godz. 11:00. Gospodarze Dożynek z Miasteczka Starego przygotowali piękny wieniec dożynkowy, który był wyjątkowym znakiem naszej wdzięczności za wszystko co otrzymujemy od Pana Boga.

Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. Paweł Andrejczuk, pochodzący z archidiecezji wrocławskiej i studiujący w Krakowie. Ks. Paweł przypomniał w homilii o najważniejszym znaczeniu krzyża, którym jest niewyobrażalna miłość Pana Boga do nas. Kaznodzieja wspomniał także o ważnej i szczególnej pracy rolnika, który w pocie czoła stara się o to, by na naszych stołach nie zabrakło chleba. Całe kazanie odpustowe można posłuchać na naszym parafialnym kanale YouTube, pod tym linkiem.

Nabożeństwo zakończyliśmy piękną procesją eucharystyczną wokół naszego kościoła oraz odśpiewaniem hymnu Ciebie Boga wysławiamy. 

Wszystkim Parafianom i Gościom, Gospodarzom dożynek z Miasteczka Sterego oraz wszystkim posługującym gorąco dziękujemy za obecność, modlitwę i wyjątkową oprawę.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM