ul. ks. Kani 1  33 879 00 07   fara.ryczow@gmail.com

Święto Trzech Króli

środa, 06-01-2021


6 stycznia, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, na Mszy św. o godz. 11:00 przypomnieliśmy sobie o istnieniu Orszaku Trzech Króli.

W pięknej i radosnej atmosferze, we wspólnocie parafii, przeżywaliśmy wizytę Mędrców ze Wschodu w Betlejem u nowonarodzonego Zbawiciela. Zwykle tego dnia organizowaliśmy Orszak Trzech Króli, który w tym roku, z wiadomych powodów, został odwołany. Pomimo to, na tej Mszy św., udało nam się wytworzyć orszakowy klimat, który podkreślały min. chorągiewki orszakowe, korony na głowach wielu parafian młodszych i starszych oraz wielbłąd spacerujący po Mszy św. przed szopką. Nasz Zespół przygotował piękną oprawą muzyczną Mszy św., śpiewając kolędy i pastorałki. Ksiądz Proboszcz na zakończenie Mszy św. pobłogosławił kredę, kadzidło oraz modlitewniki pomocne w modlitwie o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin i domów. 

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za obecność i wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które pomagały, by podczas nabożeństwa można było poczuć ducha Orszaku Trzech Króli. Ufamy, że za rok będziemy mogli już bez ograniczeń zorganizować prawdziwy, tradycyjny orszak.

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM